thcthc, thc-thc, com

Afryka Południowa legalizuje prywatny użytek marihuany

Już od kilku lat w Afryce Południowej trwają dyskusje na temat odpowiedniego obchodzenia się z cannabisem. Niedawno procesy sądowe przyniosły warte przytoczenia sukcesy dla użytkowników oraz zwolenników tej rośliny. Po tym, jak sąd zezwolił na prywatny użytek cannabisu, jednak wyrok ten został zakwestionowany przez urzędy państwowe, między innymi Ministerstwo Zdrowia, Sąd Najwyższy postanowił podjąć ostateczną decyzję w tej sprawie. Afryka Południowa legalizuje marihuanę do prywatnego użytku.

Raymond Zondo, zastępca sędzi najwyższego Trybunału Konstytucyjnego w Republice Południowej Afryki oznajmił, że ustawa mówiąca o zakazie użytku marihuany w zaciszu domowym jest niezgodna z konstytucją i tym samym nieważna. Jednogłośnie przegłosowany wyrok sędziów Trybunału Konstytucyjnego pozwala na uprawę cannabisu oraz jego użytek w zaciszu domowym. Parlament ma teraz czas 24 miesięcy, aby w życie weszło odpowiednie prawo.

Wielu aktywistów od razu wyszło na ulicę i publicznie świętowało decyzję Trybunału zapalając jointa. Co prawda takie zachowanie nadal jest zakazane, ale nowe prawo chroni dorosłe osoby, które w zaciszu domowym sięgają po cannabis.

Sprawdź więcej

nasiona marihuany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thc-thc

seedbay

Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.