Anglicy przemycali cannabis przez Hiszpanię

Zabezpieczono cannabis o wartości ośmiu milionów funtów. Anglia to były mistrz świata jeśli chodzi o eksport medycznej marihuany i zdecydowano tam, że produkowane we własnym kraju produkty medyczne z cannabisu zostaną udostępnione do leczenia pacjentów w tymże kraju. Jednak czarny rynek nadal nie ma przyjemności korzystania z takich przywilejów.

Tym samym bandy przemytników muszą dalej kombinować, aby zaspokoić zapotrzebowanie wysp na cannabis. O tym, że wykorzystanie do tego celu statku ni jest najlepszym sposobem, dowiódł zespół podróżujących łodzią, która została zatrzymana z cannabisem na pokładzie o wartości ośmiu milionów funtów na terenie Hiszpanii.

Trzech Brytyjczyków szmuglowało cannabis przez Hiszpanię, jednak tamtejsza policja przeszkodziła im w dalszej podróży. Przebrani za zwyczajnych podróżujących Anglicy, nieznana kobieta oraz taksówkarz zwrócili na siebie uwagę funkcjonariuszy policji po tym, jak opuścili oni z torbami jeden ze sklepów w mieście Ceuta, z którymi wcześniej do niego weszli. Jak się później okazało, wynieśli oni stamtąd 230 kilogramów cannabisu w plastikowych reklamówkach, które doprowadziły policjantów do dalszych znalezisk.

Na zacumowanym w porcie w Ceuta jachcie znajdowało się kolejnych 440 kilogramów marihuany, które drogą morską miały dotrzeć na terytorium Hiszpanii. Łączna ilość 670 kilogramów przemycanego cannabisu na terytorium Wielkiej Brytanii i tamtejszym czarnym rynku osiągnęłyby wartość rynkową równą ośmiu milionów brytyjskich funtów.

Najwidoczniej ładunek, który pochodził z Maroka, był przechowywany w Ceuta do momentu, aż miał nastąpić jego dalszy transport statkiem, dlatego nie wykluczone jest, że w Hiszpanii dojdzie do dalszych aresztowań podejrzanych i zamieszanych w ta sprawę osób. Kilka tygodni temu hiszpańskim policjantom udało się rozbić międzynarodową siatkę narkotykową w Marbelli, której szef pochodzący z Wielkiej Brytanii nie był w stanie dalej ukrywać posiadania marokańskiego zioła o łącznej wartości równej 16 milionów euro.

Maroko, Hiszpania, Anglia – to, jak widać, bardzo lukratywne połączenie cannabisowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.