sklep z żeńskimi nasionami marihuany, konopi, trawki, thc

Marihuana medyczna w senacie: „Zmian nie będzie”

Marihuana medyczna w senacie: „Zmian nie będzie”, haszysz.info

Wreszcie senat rozpatrzył postępowanie sygnalizacyjne Trybunału Konstytucyjnego z 17 marca w kwestii regulacji marihuany medycznej. Udało się poruszyć tą kwestie po blisko pół roku oczekiwania. Wydawać by się mogło, że wreszcie machina ruszyła. Niestety z racji zbliżającego się końca kadencji senatorzy postanowili … olać sprawę.

Wszystko zaczęło się 4 listopada, kiedy to Trybunał Konstytucyjny na posiedzeniu rozpatrywał legalizację marihuany. Odrzucono wówczas dopuszczenie do legalnego obrotu marihuaną rekreacyjną, ale uznano, że kwestia jej medycznego wykorzystania jest godna uwagi. Jednym słowem dano lekom z marihuany zielone światło, a pacjentom nadzieje na legalne leczenie.

Marihuana medyczna w senacie: „Zmian nie będzie”, haszysz.info

Do 17 marca w tej sprawie niewiele się działo. Wtedy TK wydał postępowanie sygnalizacyjne do ustawodawców, aby uregulować kwestie kontrowersyjnego leczenia. Do tamtego momentu poza licznymi apelami pacjentów i tematem terapii Dr Bachańskiego nie działo się nic. Aż do ostatniego czwartku, gdy na posiedzeniu zebrali się senatorzy i postanowili rozpatrzeć sprawę.

Nasz kochany senat postanowił nie podejmować, żadnych działań ustawodawczych zawartych w postępowaniu sygnalizacyjnym. Uznali, że do końca trwania kadencji Parlament nie zdąży wykonać żadnych niezbędnych działań w związku z tą sprawą, po czym złożono wniosek formalny o niekontynuowaniu dalszych prac, który następnie przegłosowano.

Na owym posiedzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, którzy przedstawili swoje stanowisko w tej sprawie:

Stan prawny w Polsce gwarantuje dostęp do leczenia marihuaną. Resort, wbrew stanowisku TK, nie widzi potrzeb zmian legislacyjnych.

Czy to żart?

Jeżeli tak ma wyglądać praca w senacie to może w ramach uczciwości zrzekną się Państwo swoich diet do końca kadencji hmm? Bo kiedy uczciwy człowiek nie wykonuje należycie obowiązków w pracy to wylatuje na pysk albo obcina się pensje.

Do nich nadal nie dociera, że chodzi o lek. Ludzie muszą żyć w strachu przed chorobą, bólem i wymiarem (nie)sprawiedliwości. Gra często toczy się o życie. Całe rodziny ryzykują długie wyroki, aby pomóc swoim bliskim w czasie cierpienia.

I jeszcze to stanowisko Ministerstwa Zdrowia po prostu ręce opadają. Chyba Ci ludzie żyją w jakimś odrealnionym świecie. Myślą, że kilku pacjentów z CZD to wszyscy pacjenci potrzebujący cannabis? Wydaje im się, że marihuana pomaga tylko na padaczkę zapominając o chorych na nowotwory, stwardnienie rozsiane, jaskrę czy leśniowskiego-crohna.

Mam wrażenie, że senat nie chciał się nawet zapoznać z tym tematem. Najnormalniej olali sprawę nie dbając o dobro obywateli. Ministerstwo też pokazało klasę nie widząc potrzeb zmian. Zbliżają się wybory i jestem przekonany, że pacjenci przy urnach poczują potrzebę nieuchronnej zmiany przy korycie.

źródło: hempempire.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Marihuana medyczna w senacie: „Zmian nie będzie””


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.