Jak Sprawdzić Jakość Nasion?

Istnieje wiele metod oraz czynników, na które growerzy zwracają uwagę oraz które przeprowadzają, gdy chcą uprawiać rośliny dające pierwszej klasowe kwiaty i to w maksymalnej skali. Takim czynnikiem, który należy sprawdzić jeszcze przed uprawą marihuany jest sprawdzenie, z jakiej jakości nasionami mamy do czynienia.


Nie ma żadnej wątpliwości, że jakość plonów jest zależna głownie od składników odżywczych, wody, światła oraz wielu innych czynników zewnętrznych. Jeśli jednak na samym początku upewnimy się, że nasiona, które chcemy wysiać, są zdrowe i wysokiej jakości, to czynimy pierwszy krok dla jak najlepszego rozwoju nażyć roślin.

Zebraliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci w uzyskaniu jak najlepszych nasion i wyjaśnimy Ci, w jaki sposób możesz przed zasianiem je przetestować, aby nie marnować swojego czasu oraz pieniędzy na dalszą uprawę, która może skończyć się niepowodzeniem.

Wygląd

Nasiona odpowiedniej jakości mają konkretny wygląd, który odróżnia je od innych, Po pierwsze zdrowe nasiona posiadają skorupkę o ciemnej barwie, zazwyczaj brązową albo szarą z czarnymi plamkami. U niektórych odmian plamki te przypominają tygrysi wzór.

Niedojrzałe nasiona zazwyczaj są zielone. Jeśli nasiona, które posiadasz, właśnie takie są, to najprawdopodobniej nawet nie wykiełkują i nie są w stanie urodzić zdrowych roślin. Zdrowe nasiona z reguły posiadają skorupkę z innego koloru plamkami albo paskami.

Te ciemniejsze i zdrowsze nasiona są zazwyczaj też twardsze. To kolejna cecha, która pokazuje zdrowie oraz witalność nasiona. Jeśli weźmiesz nasionko między palec wskazujący a kciuka, to skorupka zdrowego nasionka będzie na tyle wytrzymała, aby wytrzymać nacisk i nie zostać uszkodzonym.

Jeśli nasionko pęknie albo zdołasz je całkowicie rozkruszyć, to jest to oznaka złej jakości nasionka. Drobne pęknięcia na powierzchni dowodzą, że mamy do czynienia ze słabym i chorym nasionkiem, które oblewa egzamin, zanim go zaczniemy.

Zdrowe nasionka wyglądają tak, jakby były pokryte powłoką z wosku. Przyjrzyj się swoim nasionom pod mocnym światłem. Jeśli są one zdrowe, to ich powierzchnia będzie się błyszczeć.

Czy nasiona potrafią pływać?

Bardzo prostym i tanim sposobem na sprawdzenie witalności nasion jest wrzucenie ich do wody i zobaczenie, czy będą się unosić się na jej powierzchni. Najlepiej użyj do tego czystego pojemnika oraz wody destylowanej i umieść na jej powierzchni nasiona.

Po dwóch godzinach sprawdzasz, czy opadły na dno pojemnika, czy unoszą się na jej powierzchni. Jeśli się unoszą, to nie są dobre. Jeśli opadły na dno, to możesz być pewien, że masz do czynienia z nasionami dobrej jakości.

Te nasiona, które pływają na powierzchni wody, to czysta strata czasu. Ze względu na to, że nasiona mszą być przechowywane w suchym miejscu, to najlepiej będzie jak przeprowadzisz ten test tuż przed zasianiem bądź wykiełkowaniem nasion.

Mimo to daj im wykiełkować

Najbardziej oczywistą i najdokładniejszą metodą na określenie jakości nasion jest ich wykiełkowanie. Jeśli nasionko w optymalnych warunkach nie wykiełkuje, to znaczy, że coś było z nim nie tak.

Źródło pochodzenia nasion

Im bardziej godne zaufania i wiarygodne jest źródło pochodzenia Twoich nasion, tym bardziej prawdopodobnym jest, że będą one dobrej jakości. Powiedzmy to tak. Jeśli jesteś pacjentem spożywającym medyczną marihuanę i porównasz zdrowe, dobrej jakości pąki z apteki z takimi, które zostały wyhodowane przez kumpla gdzieś w piwnicy to jak myślisz, które będą lepsze w smaku i działaniu?

Tak samo jest z nasionami marihuany. Być może spotkałeś się już z tym, że w zakupionych pąkach napotkałeś na nasiona. Nie ma żadnej przeszkody w tym, aby te nasiona posiać. Może wyrośnie z nich coś dobrego. Ale podkreślamy tutaj słowo „może“.

Jeśli jednak kupujesz swoje nasiona w renomowanym i znanym seedbanki, to masz pewność, że kupujesz to, co chcesz. Tym samym można określić oczekiwane cechy Twoich roślin i nie będziesz niemiło zaskoczony. Oczywiście może zdarzyć się tak, że rośliny nie będą takie, jakie oczekujesz, ale może to być zależne od błędów, jakie popełnisz przy uprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.