Samokwitnące Nasiona Marihuany – Pro i Contra

marihuana-kwiaty-thc-1

Niedługo po pojawieniu se na rynku feminizowanych nasion marihuany, w 2008 roku pojawiły się tzw, nasiona z autofloweringiem. Jak sama nazwa wskazuje, kwitną one przez mniejszy okres czasu i wymagają mniej pielęgnacji niż regularne lub feminizowane nasiona. Samokwitnące nasiona marihuany weszły na rynek jako idealne rozwiązanie dla doświadczonego hodowcy, a ich parametry jakości, zarówno pod względem aromatu jak i smaku, a także działania, dorównały swoim kuzynom. Dla bardzo wymagających hodowców stały się one cenną alternatywą.

W razie wątpliwości: ich rośliny są również feminizowane.

Plusy:

Szybkość:
Niewątpliwie wielką zaletą samokwitnących nasion to szybkość, z jaką się rozwijają. Okres kwitnienia zależy od odmiany, ale w każdym razie masz pewność, że maksymalny okres do żniw to dwa i pół miesiąca.

Obchodzenie się z nimi:
Chociaż różnice w jakości autofloweryzowanych roślin w porównaniu z innymi sfeminizowanymi roślinami stają się coraz mniejsze, to odmiany samokwitnące produkują mniejsze rośliny, które nie tylko są łatwiejsze w uprawie, ale i też idealne dla dyskretnej uprawy na balkonie lub tarasie. Jeśli marzy Ci się roślina, która jest łatwy w uprawie i do ukrycia wśród kwiatów i donic w Twoim ogrodzie, to autoflowering jest bez wątpliwości stworzony właśnie dla Ciebie.

Łatwa uprawa:
Rośliny samokwitnące są same w sobie na ogół łatwe w uprawie. Odnosi się to zarówno do uprawy indoor jak i outdoor. Przy uprawie indoor nie jest wymagany fotoperiodyzm, czyli zmiana proporcji okresów ciemności i światła w rytmie dobowym, ponieważ rośliny rosną na własną rękę i same zaczynają kwitnąć. Oznacza to, że tworzą one pąki, niezależnie od godzin naświetlenia.

Wady:

Produkcja:
Ze względu na swoje małe rozmiary rośliny samokwitnące mają tę wadę, że jedna roślina produkuje mniej nasion.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.