Ziemia do Uprawy Konopi

Uprawa marihuany to bardzo prosta rzecz. Ziemia to żywy i samo-organizujący się element. Mikroorganizmy rozkładają organiczne związki i produkują z tego składniki odżywcze dla roślin. Zdrowa ziemia oznacza też zdrowe rośliny, które są mniej podatne na choroby.

Skuteczną ochroną przed grzybami jest też inny grzyb o nazwie trichoderma harzianum, który dostępny jest w sklepach ogrodowych i growshopach jako nawóz i mieszany z wodą do podlewania.

Odpowiednia ziemia do uprawy marihuany musi mieć luźną strukturę, aby powietrze mogło swobodnie przedostawać się do korzeni. Gdy tego powietrza będzie za mało, korzenie zaczną się psuć, a mikroorganizmy rozłożą ten organiczny nawóz i utworzy się kwas. Tym samym spadnie poziom pH, a roślina nie będzie w stanie pobierać niezbędnych do życia związków odżywczych.

Aby tego uniknąć poleca się używania ziemi z polepszaczami struktury, jak perlit, wermikulit, czy substrat kokosowy.

Najlepszy jest zakup gotowej ziemi do uprawy marihuany w growshopie. Jednak taką ziemię można też wymieszać samemu.

Potrzebujemy do tego (na 12-15 litrów gotowej ziemi):

– 60% ziemi bez związków odżywczych o poziomie pH 6,8,
– 25% perlitu albo wermikulitu,
– 15% obornika,
– 1/2 filiżanki drobnego wapna dolomitowego,

Ważne jest aby wapno dobrze wymieszać z ziemią. Stabilizuje ono poziom pH, a ponadto zaopatruje roślinę w magnez i wapń. Jeśli po jakimś czasie występowałyby problemy z poziomem pH, to można wapno dolomitowe rozpuścić w wodzie i takim roztworem podlać rośliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.