Dzieci w USA Coraz Częściej Omyłkowo Spożywają Produkty Spożywcze z Marihuaną

Legalizacja konopi indyjskich przynosi wiele korzyści dla ochrony zdrowia konsumentów. W szczególności, podobnie jak w przypadku alkoholu, można zastosować mechanizmy ochrony nieletnich, ponieważ w handlu regulowanym prowadzona jest kontrola wieku. Niestety, to właśnie jadalne produkty z marihuaną, które w większości przypadków przypominają swoje odpowiedniki bez marihuany, są szczególnie atrakcyjne dla dzieci.

Silny Wzrost Telefonów Alarmowych Spowodowanych Spożyciem Marihuany Przez Dzieci

Prawie połowa stanów USA prowadzi obecnie legalny handel konopiami indyjskimi. Zalegalizowane są również jadalne produkty z konopi indyjskich, nazywane edibles. Marihuana zawarta jest tym samym w słodyczach, czekoladzie, cukierkach, gumie do żucia, ciastkach, ciastach i tym podobnych.

W ciągu ostatnich pięciu lat liczba przypadków przypadkowego zażywania marihuany zawartej w produktach spożywczych wśród małych dzieci w Stanach Zjednoczonych jest niepokojąca. Według badań opublikowanych w czasopiśmie Pediatrics, wzrost wyniósł 1375 procent.

Na przykład w latach 2017–2021 udokumentowano ponad 7040 takich incydentów u dzieci poniżej szóstego roku życia, jak wynika z analizy danych przeprowadzonej przez National Poison Data System, centralną bazę danych krajowych ośrodków reagowania na zatrucia.

Zgodnie z danymi z badań, przerażający jest przede wszystkim wzrost z roku na rok. Podczas gdy w 2017 roku odnotowano jeszcze 207 incydentów, w 2021 roku liczba ta wyniosła już 3054 przypadków. W 2020 roku 40% wezwań karetki do zatrucia wynikało ze spożycia produktów spożywczych z marihuaną przez małe dzieci.

Pandemia Koronawirusa Przyczyniła Się Do Wzrostu

Dr Antonia Nemanich, współautorka badania i ratownik medyczny z Chicago, powiedziała, że choć na podstawie własnego doświadczenia zawodowego spodziewała się wzrostu liczby zgłoszeń związanych z przypadkowym zażywaniem konopi indyjskich wśród małych dzieci, dane liczbowe ujawnione w całym kraju nieco ją zaskoczyły.

Przyczyny tak ogromnego wzrostu tych przypadków mogą być różnorodne, mówi dr. Nemanich. Nagromadzenie było szczególnie silne w okresie pandemii, ponieważ dzieci spędzały w tym okresie znacznie więcej czasu w domu.

W 2017 roku tylko osiem stanów i Dystrykt Kolumbii zalegalizował marihuanę jako środek spożywczy, a 30 jako lek. Obecnie regulowany handel i używanie konopi indyjskich odbywa się w 19 stanach, podczas gdy 40 stanów używa tej rośliny jako leku.

Zwiększa to nie tylko liczbę osób, które mają produkty z konopi indyjskich w domu, ale także ogólną masę dostępnych jadalnych produktów. Te jadalne produkty zawierające kannabinoidy są często szczególnie atrakcyjne dla dzieci i mogą być mylone, ponieważ wyglądają jak zwykłe słodycze. Ich opakowania mają często atrakcyjne dla dzieci postaci z kreskówek lub podobne wzory, a ostrzeżenia dotyczące żywności zawierającej THC małe dzieci nie są w stanie odczytać.

Atrakcyjne i Przyjazne Dzieciom Opakowania Produktów Spożywczych z Marihuaną

Konsekwencje zdrowotne wynikające ze spożycia THC oraz innych kannabinoidów u małych dzieci mogą być poważne, ponieważ ich działanie na mniejszą masę ciała jest znacznie silniejsze niż u osoby dorosłej. Co więcej, dorośli zwykle jedzą posiłki w kontrolowanych ilościach i czekają na efekt, podczas gdy dziecko po prostu je słodycze i ogranicza ich ilość tylko przez apetyt.

Problemy z oddychaniem, zaburzenia rytmu serca, nudności, wymioty, zaburzenia ruchowe to tylko niektóre z wielu innych objawów, jakie stwierdzono w zanotowanych incydentach. Badanie wykazało, że prawie jedna czwarta zgłoszeń na pogotowie zatruć związanych z zażywaniem konopi indyjskich przez małe dzieci była hospitalizowana.

American College of Medical Toxicology wzywa przemysł do stowrzenia opakowań żywności z marihuaną, które będą mniej atrakcyjnymi dla dzieci. Dr. Nemanich zaleca nawet neutralne, szczelne opakowania. Kolegium zaleca również rodzicom, aby nie spożywali konopi indyjskich w obecności dzieci. Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom US-Center for Disease Control and Prevention dodaje, że produkty z konopi indyjskich powinny być przechowywane w pojemnikach zabezpieczonych przed dostępem dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.