ABC Uprawy Indoor

abc-uprawy-indoor-1

Kontrola temperatury
W growroomie temperatura jak i wilgotność powietrza muszą być stale kontrolowane. Idealną temperaturą przy uprawie marihuany to 23°C, a wilgotność powietrza powinna leżeć pomiędzy 50 – 70%w fazie wegetatywnej i nie przekraczać 50% podczas rozkwitu. Najprawdopodobniej będziemy musieli albo ogrzać albo schłodzić powietrze w growroomie. Najczęściej wystarczy do tego wentylator, albo można zakupić klimatyzator.

Cyrkulacja powietrza
Rośliny marihuany używają zawartego w powietrzu CO2. Wokół liści jest on szybko zużyty, więc powietrze musi być cały czas wentylowane, aby liście były zaopatrywane w CO2. Najlepszy jest do tego wentylator z funkcją automatycznego obracania. Ponadto miesza on ciepłe powietrze z góry z chłodnym powietrzem z dołu, a więc w growroomie wszędzie panuje taka sama temperatura.

Oświetlenie
Zadbaj o oświetlenie lampami fluorescencyjnymi, lampami energooszczędnymi CFL, metalohalogenowymi, albo sodowymi. Każda z tych lamp ma swoje zalety i wady. Lampy fluorescencyjne najlepiej nadają się do kiełkowania nasion i wzrostu małych sadzonek. Lampy CFL mogą być używane od początku do końca uprawy. Najlepsze to takie o mocy między 65 – 125W.
Na temat różnego rodzaju oświetlenia możesz więcej poczytać tutaj:

Woda i drenaże
Zwykła woda z kranu jest zazwyczaj odpowiednia do podlewania roślin konopi, jeśli nadaje się ona też i do picia. Jeśli raczej unikasz picia kranówki, nie podlewaj nią swoich roślin.

Hydroponika
Hydroponika to rodzaj bezziemnej uprawy roślin. Umożliwia ona dokładną kontrolę nad składnikami odżywczymi i nawożeniem. Umożliwia ona lepszy dostęp powietrza do korzeni, a także lepsze wchłanianie składników odżywczych niż w ziemi. Hydroponika wymaga jednak dokładnej kontroli jakości i poziomu pH wody, składników odżywczych oraz okolicy korzeni.

Ziemia
Uprawa w ziemi jest najłatwiejszym sposobem. Wystarczy, że kupisz jakościowo najlepsza ziemię ekologiczną bez żadnych nawozów. Jeśli masz wątpliwości co do jakości ziemi możesz sam zrobić mieszankę z odpowiednimi składnikami.

Więcej na dany temat możesz poczytać tu: Środowisko roślin marihuany, Światło, wilgotność, nawadnianie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.