Australijskie Kobiety Używają Konopi Indyjskich do Leczenia Endometriozy

Nowe badanie opublikowane w Journal of Obstetrics Gynecology Canada stwierdza, że jedna na osiem australijskich kobiet z endometriozą używa konopi indyjskich w celach rekreacyjnych, aby złagodzić ból i inne objawy swojej choroby.

W ramach badania naukowcy z Instytutu Badań nad Zdrowiem NICM, Western Sydney University i UNSW Sydney przeprowadzili wywiady z 484 australijskimi kobietami z endometriozą w wieku od 18 do 45 lat. Naukowcy chcieli wiedzieć, jakie strategie wykorzystają one do kontroli objawów choroby.

Australijskie kobiety używają różnych środków zaradczych przeciwko objawom choroby

Naukowcy odkryli, że ponad trzy czwarte australijskich kobiet z endometriozą stosuje strategie samo managementu. Obejmują one strategie takie jak techniki oddychania, joga, zmiany w diecie, terapie cieplne oraz właśnie konopie indyjskie. Kobiety zaklasyfikowały nawet konopie jako najskuteczniejszy sposób leczenia.

Kobiety, z którymi rozmawialiśmy, wyjaśniły, że marihuana może złagodzić nie tylko ból, ale także objawy takie jak nudności i wymioty, bezsenność, depresję i niepokój. Kobiety wyjaśniły również, że używanie konopi indyjskich oznaczało również, że muszą zażywać mniej leków. Jeśli chodzi o skutki uboczne konopi indyjskich, wyjaśniono, że są one łagodne, a wręcz żadne.

Endometrioza: Obecne możliwości leczenia nie są wystarczające

Oprócz chirurgii, obecne metody leczenia endometriozy obejmują stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych lub progestyn i niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Jednakże, zgodnie z raportem, nie są one w stanie zapewnić odpowiedniej kontroli bólu lub wywołują skutki uboczne. Częste jest również przepisywanie leków przeciwbólowych na silny ból. Istnieje jednak ryzyko uzależnienia i przedawkowania.

„Marihuana ma długą tradycję w literaturze starożytnej i naukowej w odniesieniu do różnych chorób, takich jak ból menstruacyjny. Marihuana do leczenia endometriozy nie była dotychczas badana”, powiedział Justin Sinclair, główny autor badania.

Następnie wyjaśnił, że poprzednie badania wykazały, że niektóre związki zawarte w konopiach indyjskich, znane jako cannabinoidy, mogą mieć działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

„Nasze badania miały na celu określenie częstości występowania, tolerancji i skuteczności marihuany u kobiet z endometriozą”, powiedział Sinclair.

Chociaż badanie wykazało obiecujące wyniki stosowania konopi indyjskich w leczeniu objawów endometriozy, Sinclair ostrzegł, że używanie konopi indyjskich nie jest pozbawione ryzyka. Nawet jeśli zgłoszone efekty uboczne były niewielkie.

„Jedna na dziesięć kobiet biorących udział w badaniu, które stosowały konopie indyjskie, zgłosiła działania niepożądane, takie jak senność, szybkie bicie serca lub zwiększony niepokój” – wyjaśnia Sinclair.

Australijskie kobiety używają konopi indyjskich do celów rekreacyjnych
Dr Mike Amour, Chief Investigator badania przeprowadzonego przez NICM Health Research Institute, wyjaśnił, że nielegalne używanie konopi indyjskich jest bardzo powszechne wśród kobiet, z którymi przeprowadzono wywiady.

„Biorąc pod uwagę czas przeprowadzenia badania, większość, jeśli nie wszystkie kobiety biorące udział w badaniu spożywałyby nielegalną marihuanę, ponieważ dostęp do medycznej produkcji marihuany tkwi w Australii wciąż w powijakach”, powiedział dr Armour.

Następnie stwierdził, że nie były dostępne żadne informacje na temat różnych rodzajów konopi indyjskich używanych przez kobiety. Nie ma też żadnych dostępnych informacji na temat tego, co mogło być zawarte w konopiach indyjskich. Jakość konopi jest niejasna.

„Potrzebne są dalsze badania, aby ocenić skuteczność kontrolowanej jakościowo konopi indyjskiej i kobiet z endometriozą,” podsumował dr Amour.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.