Legalna Marihuana Prowadzi do Mniejszej Liczby Przestępstw Niż Oczekiwano

Fakt, że legalny handel z marihuaną ma znacznie większy sens niż sprzedaż podziemna, jest dobrze znany rzecznikom legalizacji ze względu na wiele wynikających z tego korzyści. W przeciwieństwie do obecnego handlu na czarnym rynku, ochrona nieletnich, ochrona konsumentów, dochody z podatków i inne ulepszenia mogą być zagwarantowane, jeżeli marihuana jest sprzedawana publicznie i na znaczących zasadach.

Ponieważ struktury przestępcze są również pozbawiane zysków, zawarte tam pokłady energii kurczą się, co powoduje nawet spadek przestępczości. Po raz kolejny oficjalne władze stwierdziły, że obawy przed ewentualnymi przestępstwami po dopuszczeniu konopi do konsumpcji były przesadzone. Legalna marihuana prowadzi do mniejszej liczby przestępstw niż się spodziewano.

Nowo spodziewana przestępczość na legalnym rynku konopi indyjskich w Kanadzie nie miała miejsca w zakresie przewidywanym przez policję. W ciągu pierwszego roku regulowanego handlu trawką policja Saskatoon zanotowała znacznie mniej przestępstw niż oczekiwała tego miejscowa władza państwowa.

„Od momentu legalizacji marihuany 17 października 2018 roku policja w Saskatoon doświadczyła mniej problemów, niż się spodziewaliśmy na podstawie naszych dochodzeń” – czytamy w raporcie z 28 października 2018 roku. Sprawozdanie zostało przedstawione na posiedzeniu Zarządu.

Raport przypisuje to odpowiedniemu przygotowaniu służb policyjnych oraz „odpowiedniemu podejściu dochodzeniowemu, pracy publicznej i wysiłkom rządu na rzecz bezpiecznego przejścia do legalizacji”, informuje CBC.ca.

Zgodnie z raportem, wydział policji w Saskatoon od 17 października 2018 roku do 17 października 2019 roku wniósł jedynie 206 punktów karnych związanych z konopiami indyjskimi, w tym osiem za ograniczoną zdolność do kierowania pojazdami.

„Dochodzenia prowadzone na mocy ustawy o konopiach indyjskich nie miały znaczącego wpływu na służbę policji Saskatoon” – czytamy w raporcie. Jedno z największych dochodzeń prowadzonych na mocy przepisów prowincji dotyczyło nielicencjonowanego punktu sprzedaży konopi indyjskich w centrum Saskatoon.

Policja czterokrotnie przeszukiwała specjalną klinikę marihuany w Saskatoon i zajmowała się sprawą przez ponad 300 godzin. „Badania te były ważne, ponieważ były pierwszymi tego typu, które zastosowały ustawę o kontroli konopi indyjskich”.

Policja wniosła również jedenaście zarzutów w związku z ustawą federalną o konopiach indyjskich, w tym śledztwo, w którym skonfiskowano 3,45kg marihuany i 960 gramów shattera. Oprócz tych większych przypadków rozwiązano również mniejsze przestępstwa, takie jak: 50 nieletnich zostało oskarżonych o posiadanie zgodnie z prawem, a 55 osób zostało oskarżonych o posiadanie, używanie lub dystrybucję konopi w pojeździe.

Z takimi drobnymi przestępstwami można jednak żyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.