Co Powoduje Psychoaktywne Działanie Marihuany – THC czy Efekt Otoczenia?

THC jest powszechnie uważany za psychoaktywny składnik rośliny konopi, a jednak, według najnowszych badań, słynne efekty konopi indyjskich mogą wynikać z czegoś więcej niż tylko z zawartości botanicznej. Interakcję właśnie tego tetrahydrokanabinolu z wieloma innymi substancjami z klasy kannabinoidów nazywa się efektem otoczenia. Znane są już takie kannabinoidy jak na przykład CBD, CBG, CBC i THCA, ale konopie zawierają setki substancji czynnych, które zostaną dokładniej zbadane w nowym badaniu.

W Jaki Sposób Można Analizować Efekty Odurzające?

Kannabinoidy można wykryć za pomocą standardowych testów narkotykowych lub w specjalistycznym laboratorium. Znamy badania krwi, śliny, potu czy. Jednak wykrywalność THC wcale nie wyjaśnia, dlaczego rośliny konopi od tysięcy lat były szeroko stosowane jako lekarstwo na całym świecie.

Bycie na highu nie oznacza od razu uzależnienia, ani nawet psychozy i schizofrenii, ale jest przede wszystkim odczuciem, które zależy od nawyków konsumpcyjnych, odmian konopi i schematu genetycznego konsumentów. Oczywiście nadal stosuje się stereotypy, takie jak indica jest bardziej relaksująca, a sativa orzeźwiająca, ale nawet to nie wystarcza do empirycznej analizy.

Efekty kannabinoidów można zmierzyć za pomocą technologii. Eksperci wykonali elektroencefalogram (EEG), a kilku chętnych badanych zarejestrowało, co dzieje się w mózgu po zażyciu konopi indyjskich i uważają, że znaleźli klucz do działania marihuany. W centrum uwagi znajdują się wyżej wymienione substancje oraz terpeny, które należy klasyfikować jako składniki drugorzędne. Ich dobroczynne działanie znane jest na przykład z takich roślin jak mięta czy szałwia.

Fale Mózgowe i Kannabinoidy

W Izraelu kilkadziesiąt lat temu udało się naukowo uzasadnić empiryczne badania nad THC i jego konsorcjum, a pod koniec lat osiemdziesiątych posiadano już wiedzę na temat efektu otoczenia. Zrozumienie tego nie polega na podejmowaniu decyzji o odurzeniu dla przyjemności, ale na zastosowaniach terapeutycznych, które mogą dziś polegać na coraz bardziej skutecznych, spersonalizowanych produktach konopnych. Izrael demonstruje analitycznie, co można osiągnąć, używając konopi jako roślinnego wszechstronnego narzędzia dla precyzyjnej skuteczności.

Obliczanie ilościowe marihuany w głowie za pomocą EEG oznacza nie tylko lepsze zrozumienie kannabinoidów, ale także dowiedzieć się wiele o samym mózgu, który indywidualnie odzwierciedla efekty pod względem siły i czasu trwania.

W badaniu udział wzięło 28 probantów, którzy za pomocą waporyzatora otrzymali produkty z konopi indyjskich. Raz były to konopie indyjskie o pełny spektrum, a raz samo THC. Przy użyciu doskonałych metod ekstrakcji terpenów oraz kannabinoidów zachowano optymalne zawartości tych substancji w produkcie końcowym.

Probanci musieli wybrać między dwiema klasami produktów. W tym celu podzielono 8 miligramów konopi indyjskich na dwie jednostki. Preparaty o pełnym spektrum działania zawierały 85% THC, podczas gdy izolaty zawierały o 2-3 procent mniej. Dzięki temu za podstawę do badania posłużyła w przybliżeniu ta sama objętość mocy. Bezpośrednio po inhalacji probantów poddano badaniu EEG. Badacze dostrzegli efekty, które nie były da nich zaskakujące, ale były znacząco zauważalne.

Produkty Konopne o Pełnym Spektrum Działają Szybciej i Silniej

Wniosek naukowców z Izraela i poszczególne pomiary mogą również odgrywać rolę dla konsumentów stosujących CBD. Chociaż kannabidiol nie działa psychoaktywnie, to od pewnego czasu jest on legalnie dostępny w postaci suszu CBD, izolatów, jak i suszu o szerokim spektrum działania. W każdym z tych produktów nie ma większej zawartości THC niż dopuszczalne 0,3%. Można sobie wyobrazić, że efekt otoczenia lepiej stymuluje organizm niż czysty izolat CBD.

W badaniach wykazano, że konopie o pełnym spektrum nie tylko mają szybsze, ale również podwójnie silniejsze działanie. Średnio po 15 minutach efekty konopi indyjskich były w pełni rozwinięte. U probantów, którzy spożyli konopie o pełnym spektrum, w badaniu EEG zauważono o 20% więcej aktywności mózgu niż u osób, które spożyło tylko THC.

Obecne badania nie wyjaśniają, jaka jest proporcja poszczególnych treści i jaka może być struktura interakcji na poziomie molekularnym w konopiach indyjskich, ale jest to ważny krok w kierunku zrozumienia tej rośliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.