sklep z żeńskimi nasionami marihuany, konopi, trawki, thc

Dzięki policjantom CBŚP na czarny rynek nie trafi 22 kg narkotyków

Dzięki policjantom CBŚP na czarny rynek nie trafi 22 kg narkotyków, haszysz.info

Działania policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Komendy Miejskiej Policji w Krakowie udaremniły wprowadzenie do nielegalnego obrotu ponad 22 kilogramów narkotyków. Dwaj „hurtownicy” wpadli tuż po dokonaniu transakcji, wkrótce do policyjnego aresztu trafiła także współpracująca z jednym z nich kobieta – w jej mieszkaniu policjanci odnaleźli duże ilości amfetaminy.

Dzięki policjantom CBŚP na czarny rynek nie trafi 22 kg narkotyków, haszysz.info

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z funkcjonariuszami wydziałów kryminalnego oraz do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, rozpracowując grupy handlarzy narkotykowych powiązanych ze środowiskami pseudokibiców, podejrzewali, że wśród osób uwikłanych w narkotykowy proceder może wkrótce dojść do dużej transakcji. Do obrotu trafiłyby wówczas spore ilości narkotyków. Precyzyjne ustalenia policjantów i sprawnie przeprowadzona akcja udaremniły wprowadzenie na czarny rynek wysokiej jakości płynnej amfetaminy, z której można by przygotować ponad 15 kilogramów gotowego do dalszej dystrybucji sproszkowanego narkotyku.

Pod zarzutem posiadania znacznej ilości narkotyku i przygotowania go do wprowadzenia do obrotu zatrzymani zostali obydwaj mężczyźni, którzy uzgadniali szczegóły transakcji. To mieszkańcy Krakowa w wieku 30 i 40 lat. Trafili do policyjnego aresztu.

Dalsze czynności policjantów i prowadzone przez nich przeszukania pozwoliły na ujawnienie kolejnych partii narkotyków, w tym 7 kilogramów marihuany oraz niemal pół kilograma amfetaminy w postaci sproszkowanej. Zabezpieczono także przedmioty świadczące o zaangażowaniu w narkotykowy proceder (m.in. wagi elektroniczne) oraz akcesoria mogące wskazywać na to, że w jednym z mieszkań dochodziło do przetwarzania płynnej amfetaminy w jej krystaliczną postać, która następnie miała trafić do dalszego obrotu.

Policjanci odnaleźli także przy zatrzymanych niebezpieczne narzędzia – siekiery i maczety.

Zatrzymana została trzecia osoba powiązana z nielegalnym procederem – to 30-letnia kobieta, która również trafiła do policyjnego aresztu.

Łączna czarnorynkowa wartość narkotyków to ponad pół miliona złotych.

Dzięki policjantom CBŚP na czarny rynek nie trafi 22 kg narkotyków, haszysz.info

Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty karne związane z posiadaniem znacznych ilości środków odurzających oraz przygotowaniem ich do wprowadzenia do obrotu. Decyzją sądu wszyscy troje zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Podgórze i ma charakter rozwojowy – niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Przeprowadzone działania funkcjonariuszy CBŚP to jedna z wielu akcji wpisujących się na stałe w szeroko pojętą walkę z członkami grup przestępczych wywodzących się ze środowisk pseudokibiców, prowadzoną przy ścisłej współpracy z wieloma terenowymi jednostkami policji.

źródło: policja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.