Kanabis nie zmienia struktur w mózgu

kanabis-mozg-struktury-badania-1

Zawsze istniała obawa, że ​​stała konsumpcja marihuany zmienia skład mózgu. Według badań naukowych te obawy są całkowicie niepotrzebne i nieuzasadnione.

Ostatnio w The Journal of Neuroscience zostały opublikowane nowe bardzo szczegółowe i kontrolowane badania na temat wpływu konopi na mózgi dorosłych i nieletnich. W przeciwieństwie do dotychczasowych założeń okazało się, że konsumpcja konopi nic nie zmienia w mózgu.

Dowód na to, że stare badania są błędne

Nowe badanie obala poprzednie badania w tej dziedzinie, które stwierdziły, że ​​marihuana wydaje się zmieniać struktury w mózgu. Po tym, jak wzięto pod uwagę czynniki, które zostały zaniechane w poprzednich badaniach okazało się, że przeoczono tylko jeden, ale decydujący – spożywanie alkoholu.

Przypuszcza się teraz, że zmiany w mózgu, które przyjęto, że były one wynikiem zażywania konopi indyjskich, spowodowane są przez alkohol. Dość typowe, prawda? Wysoce toksyczna substancja, jaką jest alkohol jest całkowicie legalnie sprzedawana, nabywana i konsumowana, podczas gdy na naturalnej i całkowicie bezpiecznej roślinie wiesza się psy.

To dokładny przykład sprzeczności obecnej polityki narkotykowej i percepcji publicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.