Dlaczego muzyka brzmi lepiej jak jesteśmy na haju?

Narkotyki od dawna łączone są z muzyką, nie tylko przez artystów, ale także przez słuchaczy. Przyjrzymy się, dlaczego muzyka brzmi lepiej, gdy jesteśmy na haju.

muzyka-brzmi-lepiej-na-haju-1

Marihuana i inne narkotyki są już od dawna połączone z muzyką i służą wielu artystom w czerpaniu inspiracji, począwszy na Brianie Wilsonie skończywszy na Snoop Doggu. Są one również popularnym tematem samej muzyki. Ale nie tylko sami artyści korzystają z pomocy marihuany, ale również jej słuchacze, aby się nią bardziej cieszyć. Ale czemu muzyka brzmi lepiej, gdy jesteśmy na haju?

Jednym z największych efektów konopi to manipulacja percepcją. THC zawarte w marihuanie wpływa na poczucie czasu i mezolimbiczny szlak dopaminergiczny w mózgu, czyli tzw. centrum nagradzania. Powoduje to zaburzenia pamięci krótkotrwałej i prowadzi do powstawania poczucia więzi i zwykle zwiększone odczucia. Marihuana i muzyka wytwarzają niezależnie od siebie impulsywne odczucia. Jeśli się je połączy, wzbudza to jeszcze więcej emocji.

Choć marihuana może wywoływać poczucie strachu i paranoi u niektórych konsumentów, muzyka ma zdolność do uspokojenia i zmniejszenia stresu, a tym samym może przeciwdziałać skutkom ubocznym marihuany.

Podczas gdy większość ludzi wierzy, że tylko słuchamy muzykę, a nie ją czujemy, osoby, które zażywały marihuanę i słuchały muzyki, opisują to uczucie jako zorganizowane i bardziej szczegółowe, co sprawia, że ​​słuchacz czuje się tak, jakby miał głębokie doświadczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.