Kannabis i menopauza

Jak wiadomo, menopauza to szczególny okres w życiu kobiety, w którym przestaje ona miesiączkować i staje się bezpłodna. System endokannabinoidowy gra fundamentalną rolę przy wszystkich aspektach kobiecej płodności, od poczęcia dziecka, aż po przekazywanie endokannabinoidów przez mleko dziecku. Tak samo ważną rolę gra on przy zakończeniu fazy płodności.

menopauza-kannabis-marihuana-1

Przy menopauzie występują u kobiety trzy grupy symptomów: symptom w waginie i macicy, symptomy fizyczne i symptomy psychiczne.

Do pierwszej grupy zaliczamy suchość waginy, bóle przy współżyciu i utrata elastyczności błon śluzowych. Ponadto u kobiety występują nocne poty, kołatanie serca, nudności, bóle głowy, sztywność mięśni, bóle pleców i piersi, nietrzymanie moczu, bezsenność i uderzenia gorąca, a ponadtwo zwiększa się ryzyko osteoporozy. Do symptomów psychicznych zaliczamy: stany niepokoju, depresje, brak koncentracji, problemy z pamięcią, wahania nastroju i utrata libido.

Jak już wiadomo, kannabis posiada wiele właściwości leczniczych. Kannabis działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, rozluźniająco, zmniejsza mdłości, zwiększa apetyt. Ma też obszerne pozytywne działanie na różne schorzenia psychiczne, jak depresje czy stany niepokoju.

Obszerne informacje na ten temat znajdziesz w artykule: Szerokie spektrum w oddziaływaniu Kannabisu i THC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.