thcthc, thc-thc, com

Legalize it! – Tak, i co potem?


Coraz częściej i więcej słyszymy o legalizacji marihuany. Nawet politycy, jak Piotr „Liroy” Marzec, czy Tomasz Kalita, ciągle apelują i walczą o chociażby legalizację konopi do celów medycznych. Najlepiej jednak by było, gdyby marihuana była dostępna dla wszystkich i to od razu. W Stanach Zjednoczonych póki co jeszcze nie słychać o tym, aby żałowano legalizacji, wręcz przeciwnie – legalizacja ma dobry wpływ na rynek i pomaga pacjentom w leczeniu. A na dodatek cieszą się ci, którzy palą dla czystej przyjemności.

Ale nie jesteśmy w USA, więc zadajemy sobie pytanie, co nas czeka, gdyby jednak i w Polsce zalegalizowano marihuanę?

Szanse i ryzyka legalizacji
W Kaliforni można palić też dla relaksu. 8. listopada ostatecznie podjęto taką decyzję, a sama ludność zadecydowała 55% głosów za legalizacją. Marihuana jest całkowicie legalną używką, a państwo planuje kontrolę i opodatkowanie hodowli i sprzedaży. Gdyby w Polsce doszło do głosowania, na pewno wszyscy koneserzy i wyznawcy konopi uzyskaliby większość głosów za legalizacją. Cannabis nie powinien być karalny, a tym bardziej dla ludzi z różnymi schorzeniami, którzy tylko czerpaliby z niego korzyści zdrowotne. Ale:

Co tak na prawdę oznaczałaby legalizacja?
Pewnie wzrosłaby liczba ludzi palących marihuanę. Ale z drugiej strony nie ma nawet żadnych badań czy ankiet, które potwierdzałyby automatyczny wzrost konsumpcji po legalizacji. Colorado zalegalizowało marihuanę w 2014 roku i do dziś zanotowano tylko mały wzrost jej konsumpcji. Także inne Stany mogą pochwalić się takimi samymi wynikami.

Ci, którzy palili, będą dalej palić. Cu, którzy do tej pory nie palili, pewnie w małej części zdecydują się na spróbowanie i wtedy dojdą do wniosku, czy to coś dla nich, czy też nie. Więcej by się nie wydarzyło. A już na pewno nie nastąpiłaby nagła fala młodzieży palącej na ulicy.

Sprawdź więcej

nasiona marihuany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 komentarze “Legalize it! – Tak, i co potem?”

thc-thc

seedbay

Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.