Metabolit Marihuany Działa Tak Samo Silnie Jak THC

Metabolity to substancje powstające w wyniku procesów metabolicznych zachodzących w organizmie z innych substancji. Są również postrzegane jako etapy pośrednie lub produkty rozkładu i pełnią ważne funkcje w organizmie, na przykład wytwarzanie energii lub budowanie komórek i tkanek.

Prościej mówiąc, są to klocki, które są potrzebne do różnych procesów zachodzących w ciele. Jeśli pewne substancje są dostarczane do organizmu z zewnątrz, są one również przekształcane w metabolity, co ma miejsce także w przypadku kannabinoidów zawartych w konopiach indyjskich.

Odurzający Δ9-tetrahydrokanabinol (THC) po spożyciu konopi indyjskich jest przekształcany w aktywny 11-hydroksy-Δ9-THC (11-OH-THC) i jest uważany za prekursor 11-nor-9-karboksy-Δ9-THC (11-COOH-THC). Kanadyjskie badanie nad 11-OH-THC wykazało, że ten metabolit konopi indyjskich ma co najmniej takie same właściwości psychoaktywne jak THC, a nawet je przewyższa.

Wymagane Są Trzy Czynniki Do Wykonania Pomiaru

Jak donoszą naukowcy z kanadyjskiej prowincji Saskatchewan, do tej pory istnieje bardzo niewiele naukowo uzasadnionych dowodów na temat farmakokinetyki i farmakodynamiki 11-OH-THC jako pojedynczego związku. Farmakokinetyka opisuje drogę leku przez organizm lub to, co organizm robi z substancją czynną. Aby dowiedzieć się, jak organizm reaguje na 11-OH-THC, podawano myszom THC lub 11-OH-THC przez wstrzyknięcia lub drogą doustną.

Następnie, w celu określenia parametrów farmakokinetycznych, zmierzono stężenia substancji we krwi i monitorowano wszystkie zmiany temperatury ciała i nocycepcję (odczuwanie bólu). Katalepsja, czyli zbyt długie utrzymywanie aktywnej lub biernej postawy ciała, była również przedmiotem zainteresowania badaczy. Po przeprowadzonych obserwacjach naukowcy z Kanady donoszą, że 1-hydroksy-Δ9-THC „ma taką samą lub większą aktywność niż związek macierzysty THC”.

Ważna Rola Dla Bioaktywności Konopi Indyjskich

Autorzy danych przedklinicznych opublikowanych w The Journal of Pharmacology and Experimental Therapeutics wysnuli wniosek, że metabolit THC o oznaczeniu 11-OH-THC może odgrywać kluczową rolę w bioaktywności konopi indyjskich.

„Dane te zapewniają kluczowy wgląd w bioaktywność metabolitów THC, które będą miały wpływ na interpretację przyszłych badań nad kannabinoidami i stanowią model tego, w jaki sposób spożycie THC i metabolizm mogą wpływać na konsumpcję konopi u ludzi.”

Biorąc pod uwagę fakt, że doustne spożywanie konopi indyjskich powoduje powstawanie większych ilości 11-OH-THC niż palenie kwiatów konopi indyjskich, może to być jedną z przyczyn, dla których produkty jadalne wzbogacone w konopie indyjskie mają często silniejsze działanie psychoaktywne.

Dane sugerowały również, że w tak zwanych testach Tail-Flick 11-OH-THC, jeśli chodzi o postrzeganie bólu, jest około 153 procent bardziej aktywny niż THC, ale w odniesieniu do katalepsji tylko 78 procent bardziej aktywny niż THC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.