Niedobór magnezu przy uprawie konopi i jego skutki

SYMPTOMY: Przy niedoborze magnezu liście konopi są koloru zielonego albo jasno zielonego i wykazują w różnych miejscach silną chlorozę, czyli wyblakłe/ żółte placki. Na występowanie chlorozy nie ma żadnego wzoru. Atakuje ona pojedyncze miejsca na całej roślinie albo tylko część jednego liścia – przy mocnym niedoborze także cały liść. Typowym znakiem jest to, że żyły liścia i jego środek pozostają zielone, a jego obrzeża są żółte. Ponadto występują małe, żółto-rdzewne plamy na obrzeżach liści.

OPIS: Magnez to jeden z centralnych składników odżywczych przy produkowaniu chlorofilu przez roślinę. Jego brak powoduje, że cały metabolizm rośliny zostaje pozbawiony sił. Również zostają wyłączone wszystkie niezbędne do życia funkcje.

Przez brak magnezu w przypadku rośliny konopi, ta nie może wyprodukować THC, przez co staje się nisko jakościowa.

ZWALCZANIE: Jeśli z pewnością zdiagnozujemy niedobór magnezu, bardzo pomocny będzie (dostępny w markecie ogrodniczym) magnesiumsulfat, czyli gorzka sól. Trzeba jednak szczególnie ostrożnie się z nią obchodzić. Zaleca się rozpocząć leczenie małymi dawkami i powtarzać nawożenie co 3 dni.

Początkowa zalecana dawka to 0,3 g na litr wody. Najpierw rozpuszczamy to w szklance wody, a potem wlewamy do reszty. Jeśli nie widać poprawy warto sprawdzić, czy nie chodzi o niedobór mikroelementów albo azotu.

WYSTĘPOWANIE: częste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.