Za wysokie albo za niskie pH przy uprawie marihuany

SYMPTOMY: Liście zaczynają miejscami brązowieć, potem w całości. Przy długotrwałych wahaniach pH cała roślina rozwija niedobór składników odżywczych, który przejawia się wyblaknięciem liści. Liście brązowieją i odpadają.

OPIS: Poziom pH reguluje wchłanianie składników odżywczych przez korzenie. Niezgodny poziom pH to blokuje i ucinają odżywianie rośliny albo zmuszają ją do zwiększonego wchłaniania. Tego symptomy całkiem szybko dają się we znaki.

ZWALCZANIE: Najpierw musimy zmierzyć poziom pH, aby mieć pewność, że to tu leży przyczyna problemu. Istnieją dwie metody jak to zrobić. Pierwsza, najłatwiejsza, podlewamy roślinę tak długo, aż podstawka do połowy napełni się wodą. Po odczekaniu 5 minut przelewamy tą wodę do innego naczynia i robimy test paskiem do mierzenia pH.

Druga metoda jest bardziej precyzyjna, ale i też bardziej pracochłonna. W sklepach ogrodniczych można kupić specjalne testy pH do ziemi. Ze środka doniczki pobieramy trochę ziemi i wsypujemy do małej rurki, przygotowujemy do testu i go przeprowadzamy.

W zależności od wyniku, musimy zareagować. Jeśli wartość pH leży poniżej 6,5 albo powyżej 7,5, to nasze przypuszczenia się potwierdziły. Nie należy w żadnym wypadku używać kwasów albo ługów. DO stabilizacji pH nadaje się wapno rozpuszczalne.

WYSTĘPOWANIE: średnio – częste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.