Polski Rząd zagłosował za medyczną marihuaną

Medyczna marihuana jest w dzisiejszych czasach tak niezbędna, że nie można sobie bez niej wyobrazić innej codzienności. Po tym, jak w zeszłym i w tym roku niemiecka polityka ostro wzięła się za temat cannabisu jako lekarstwa aż w końcu w marcu doszło do jego legalizacji, to także w Polsce politycy wzięli z Niemców dobry przykład i podjęli wreszcie ten decydujący i bardzo ważny krok.

22 czerwca odbyło się bowiem w Polskim Sejmie głosowanie, którego wynik jest nawet więcej niż zadowalający i jakże zaskakujący za razem. Ze stanowczą większością 440 głosów przeciwko dwóm sprzeciwom, nasi posłowie zagłosowali za częściową legalizacją marihuany jako leku.

Projekt ten przewiduje zezwolenie na używanie produktów cannabisowych po uprzednim przepisaniu przez lekarza. Zapotrzebowanie na medyczną marihuanę ma być pokrywane poprzez import. Pierwotny plan na zezwolenie uprawy cannabisu w Polsce został niestety odrzucony.

Przed wejściem nowej ustawy w życie musi ona zostać zatwierdzona przez Senat i podpisana przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Debata na temat medycznego użytku marihuany w Polsce została podgrzana w 2015 roku kiedy to okazało się, że lekarz jednej z klinik dziecięcych w Warszawie, Dr. Marek Bachański, został wyrzucony z pracy, ponieważ podawał on marihuanę dzieciom chorym na epilepsję.

Debaty na temat legalizacji marihuany istnieją na całym świecie. Urugwaj był pierwszym krajem, który w 2013 roku całkowicie zezwolił na spożywanie cannabisu. Częściowe zezwolenie na cannabis w celach medycznych zostało w między czasie dozwolone w większości krajów europejskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.