Produkcja Haszyszu

Haszysz to brązowo-czarna masa, która jest pozyskiwana z gruczołów żywicznych konopi, przez drobne przesiewanie. Haszysz składa się z niezliczonych małych gruczołów, które poprzez obróbkę opadają z kwiatów i z liści i zostają wyzbierane. Dopiero przez tłoczenie powstaje znana słynna forma stała haszyszu. Poprzez ogrzanie staje się on znowu miękki.

Haszysz w swoim działaniu jest o wiele silniejszy niż marihuana. Przykładowo, 10 gram marihuany daje tylko 1,2 grama haszyszu. Jako materiał na haszysz nadaje się drobno zmielona roślina marihuany albo zdrobnione liście, które odpadają przy drugim turnusie suszenia.

W przeciwieństwie do przetwarzania ważących tony zbiorów w głównych miejscach uprawy jak Indie czy Maroko, produkcja haszyszu dla zwykłego domowego growera nie jest taka skomplikowana. Istnieje wiele metod, jak szybko i małym kosztem wyprodukować haszysz.

Pierwszą metodą to tzw. Hand Hash Maker. Jest to rura pcv ze specjalnym sitkiem we wnętrzu. Napełniamy rurę materiałem przez górny otwór, zamykamy i wsadzamy na około godzinę do zamrażarki. Po wyciągnięciu przez około 5 minut potrząsamy rurą i otwieramy dolny otwór. Widoczna będzie warstwa jasnozielonych gruczołów żywicznych. Zbieramy je palcem i zwijamy między palcami w kulkę i odstawiamy na 10 minut. I możemy palić 🙂

Druga metoda jest bardziej pracochłonna, a narzędzia trzeba zamawiać najczęściej z zagranicy, bo tutaj nigdzie nie są one dostępne. Chodzi tu o tzw. Bubble Bags, które przeznaczone są do znacznie większych zbiorów (50 – 800 gram). Świeży materiał (kwiaty i małe liście) wsadzamy do jednego woreczka, który pod sobą ma dalsze coraz mniejsze sitka. W pewien sposób, przy użyciu zimna i wody, gruczoły żywiczne zostają odseparowane od materiału roślinnego i w dolnych sitkach zebrane.

W sitku na samym dole zbiera się żywica i może zostać wydobyta. Taka metoda jest o wiele droższa niż taki Hand Hash Maker, ale opłaca się na większe zbiory i dawki. Poza tym jakość tak zdobytego haszyszu jest o wiele lepsza.

Gotowy haszysz można też na folii aluminiowej na 2-3 minuty wsadzić do piekarnika w temperaturze 110 stopni, rozgrzać i wytłoczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.