Coraz więcej dowodów na korzystne stosowanie marihuany w leczeniu weteranów wojennych

stres-pourazowy-kannabis-zolnierze-1

Istnieje coraz więcej dowodów na to, że stosowanie marihuany w leczeniu weteranów wojennych jest bardzo korzystne.
Według nich i osób z zespołem stresu pourazowego, około 20% weteranów z wojny w Iraku i Afganistanie cierpi na zespół stresu pourazowego. Jest to również choroba, która w niektórych stanach USA pozwala weteranom na leczenie za pomocą marihuany medycznej. Poza częstym przypadkiem występowania zaburzenia stresu pourazowego wśród weteranów, wielu z nich również cierpi z powodu urazu mózgu i innych urazów, które powodują przewlekłe bóle. Lekarze przepisują duże ilości różnych leków na różne dolegliwości, które często mają złe skutki uboczne, przez co chorzy unikają ich stosowania.

Żołnierze, którzy podczas walki doznali poważnych obrażeń, jak trauma mózgu, są codziennie skazani na straszne bóle. W 2010 roku w jednym z badań okazało się, że 3 pociągnięcia marihuany dziennie zmniejszają bóle i pozwalają na lepszy sen. Zaburzenia snu to dodatkowy problem, z którym zmaga się wielu żołnierzy wracających z wojny.

Statystyki pokazują, że zmniejszyła się liczba samobójstw wśród weteranów wojennych, którzy często cierpią na depresje. Od 2007 roku spodziewano się jej wzrost o 20%, co nie nastąpiło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.