The Ultimate Fighting Championship (UFC) Skreśla Marihuanę z Listy Zakazanych Substancji

Największa na świecie organizacja Mixed Martial Arts, The Ultimate Fighting Championship (UFC), ogłosiła niedawno, że ostatecznie wykreśliła marihuanę z listy zakazanych substancji. Chociaż marihuana, a w szczególności CBD, jest ogólnie akceptowana w sporcie MMA, zawodnicy UFC nie mogli jej zażywać.

Decyzja UFC stanowi znaczącą zmianę w podejściu do marihuany w polityce sportowej, szczególnie ze względu na ogromną popularność federacji MMA, a zwłaszcza UFC. Już w 2021 roku UFC zreformowała swoją politykę antydopingową, kiedy organizacja postanowiła nie nakładać więcej kar, jeśli testy antydopingowe sportowca pokażą dodatni wynik na obecność THC. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi UFC chciało wyraźnie wziąć przykład ze Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), jednak teraz wycofuje się z tego kursu, usuwając konopie indyjskie z listy zakazanych substancji.

UFC z Nową Agencją Dopingową i Liberalnymi Przepisami Dotyczącymi Konopi Indyjskich

Hunter Campbell, dyrektor biznesowy UFC, podkreślił w oświadczeniu prasowym, że jego celem jest wdrożenie najbardziej skutecznego i zaawansowanego programu antydopingowego w globalnym sporcie zawodowym. W związku z tym nowa dyrektywa, która weszła w życie w dniu 31 grudnia 2023 roku, ma stanowić jedynie część znacznie szerszych wysiłków na rzecz zapewnienia uczciwego i konkurencyjnego środowiska sportowego.

Niedawno UFC zakończyło współpracę z amerykańską agencją antydopingową USADA i rozpoczęło nową współpracę z Drug Free Sport International, która ma regulować pobieranie próbek od sportowców.

Zawodnicy MMA Stawiają Na Kanabidiol

Jeff Novitzky, Senior Vice President of Athlete Health and Performance w UFC, powiedział, że nowy program antydopingowy z bardziej liberalnym podejściem do konopi indyjskich jest wynikiem szeroko zakrojonych wysiłków na rzecz rozwoju w oparciu o badania naukowe i z korzyścią dla sportowców. Wielu zawodników MMA używa między innymi produktów zawierających CBD, aby wspomagać swoją regenerację po walkach. Niektóre gwiazdy UFC, takie jak Nate Diaz, są również znane z tego, że otwarcie wyrażają swoje zamiłowanie do marihuany.

Wiele Lig Sportowych Liberalizuje Swoją Politykę Dotyczącą Konopi Indyjskich

UFC nie jest pierwszą dużą ligą sportową, która w ostatnich latach zmieniła swoją politykę antynarkotykową i wycofała marihuanę z listy zakazanych substancji. Wcześniej uczyniły to również tak wielkie ligi jak NBA, NFL i NCAA.

Mimo to WADA nadal utrzymuje zakaz konopi indyjskich. Stanowisko to uzasadnia się obawami dotyczącymi przykładnej roli sportowców. WADA krytykowała to już wcześniej, na przykład po tym, jak amerykańska biegaczka Sha’Carri Richardson została wykluczona z udziału w Igrzyskach Olimpijskich z powodu pozytywnego wyniku testu na obecność THC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.