Wybór dobrych uczniów

Jedno z badań przeprowadzonych na podstawie danych ponad 6.000 nastolatków pokazuje, że dzieci, które w wieku jedenastu lat osiągają dobre wyniki w nauce, w wieku nastoletnim dwa razy częściej palą marihuanę i sięgają po alkohol niż ich rówieśnicy z gorszymi ocenami. University College of London pobrał dane w 838 publicznych i 52 prywatnych szkołach, które wykazały, że dobrzy uczniowie rzadziej sięgają po tytoń.

Według zebranych danych dla tego wyniku znaczące jest to, że rodzice klasy średniej są bardziej świadomi szkodliwości palenia papierosów i mówią to oni również swoim dzieciom tym samym uświadamiając ich. Skłonność do palenia marihuany wyjaśniana jest ciekawością i zainteresowaniem czynnościami, które są raczej bardziej powszechne w wyższych klasach wiekowych.

Naukowcy wynaleźli, że takie przyzwyczajenia konsumowania są również rozpowszechnione w wieku dorosłym, co zaprzecza założeniu, że chodzi tu tylko i wyłącznie o przelotne eksperymenty.

Przewodniczący badań, Dr. James Williams, dodał, że w porównaniu do poprzednich lat zauważono ogólny spadek spożywania cannabisu u nastolatków, a ponadto również w spożywaniu alkoholu. Zaznaczył on niebezpieczeństwa wynikające ze spożywania narkotyków w młodym wieku i wynikające z nich długoletnie problemy zdrowotne, jak i również wpływ na dalszą drogę edukacyjną oraz późniejszą karierę zawodową.

Przy cannabisie często jest tak, że spróbowanie go w młodym wieku prowadzi do coraz częstszego spożywania. Zrozumienie faktorów ryzyka przy spożywaniu narkotyków w młodym wieku służy orientacji dla odnalezienia decyzji w zakresie medycyny i pomaga przy wypracowaniu celowych procedur dla grup wysokiego ryzyka – tak Dr. Williams streścił znaczenie wyników tego badania.

Wyniki te nie stanowią jednak żadnej nowości, ponieważ na całym świecie już od zawsze istnieli młodzi ludzie, którzy byli otwarci i ciekawi oraz skłonni do tego, aby eksperymentować ze zmienionymi stanami swojej świadomości. Badania te zaprzeczają jednak wszechobecnej opinii i stereotypowi, że spożywanie narkotyków u młodych ludzi służy w pierwszej kolejności ucieczce od prywatnych i osobistych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.