Wybór dobrych uczniów

Jedno z badań przeprowadzonych na podstawie danych ponad 6.000 nastolatków pokazuje, że dzieci, które w wieku jedenastu lat osiągają dobre wyniki w nauce, w wieku nastoletnim dwa razy częściej palą marihuanę i sięgają po alkohol niż ich rówieśnicy z gorszymi ocenami. University College of London pobrał dane w 838 publicznych i 52 prywatnych szkołach, które wykazały, że dobrzy uczniowie rzadziej sięgają po tytoń.

Wybór dobrych uczniów, haszysz.info

Według zebranych danych dla tego wyniku znaczące jest to, że rodzice klasy średniej są bardziej świadomi szkodliwości palenia papierosów i mówią to oni również swoim dzieciom tym samym uświadamiając ich. Skłonność do palenia marihuany wyjaśniana jest ciekawością i zainteresowaniem czynnościami, które są raczej bardziej powszechne w wyższych klasach wiekowych.

Naukowcy wynaleźli, że takie przyzwyczajenia konsumowania są również rozpowszechnione w wieku dorosłym, co zaprzecza założeniu, że chodzi tu tylko i wyłącznie o przelotne eksperymenty.

Przewodniczący badań, Dr. James Williams, dodał, że w porównaniu do poprzednich lat zauważono ogólny spadek spożywania cannabisu u nastolatków, a ponadto również w spożywaniu alkoholu. Zaznaczył on niebezpieczeństwa wynikające ze spożywania narkotyków w młodym wieku i wynikające z nich długoletnie problemy zdrowotne, jak i również wpływ na dalszą drogę edukacyjną oraz późniejszą karierę zawodową.

Przy cannabisie często jest tak, że spróbowanie go w młodym wieku prowadzi do coraz częstszego spożywania. Zrozumienie faktorów ryzyka przy spożywaniu narkotyków w młodym wieku służy orientacji dla odnalezienia decyzji w zakresie medycyny i pomaga przy wypracowaniu celowych procedur dla grup wysokiego ryzyka – tak Dr. Williams streścił znaczenie wyników tego badania.

Wyniki te nie stanowią jednak żadnej nowości, ponieważ na całym świecie już od zawsze istnieli młodzi ludzie, którzy byli otwarci i ciekawi oraz skłonni do tego, aby eksperymentować ze zmienionymi stanami swojej świadomości. Badania te zaprzeczają jednak wszechobecnej opinii i stereotypowi, że spożywanie narkotyków u młodych ludzi służy w pierwszej kolejności ucieczce od prywatnych i osobistych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.