Badania na temat legalizacji cannabisu

Szwajcarskie miasta mają zamiar zalegalizować cannabis dla liczby kilku tysięcy probantów w celu przeprowadzenia naukowego badania na temat skutków podjęcia się takiego kroku.

Teraz do tych miast dołączyło również Luzern i postanowiło ono wziąć udział w eksperymencie pod przewodnictwem miasta oraz Uniwersytetu w Bernie. 700 mieszkańców Luzern, którzy są już konsumentami cannabisu, mają zostać losowo wybrani do przeprowadzenia na nich badania.

Testowane osoby z Luzern muszą przy tym mieć ukończone 18 lat, nie mogą być w ciąży albo pod opieką psychiatryczną oraz nie mogą przyjmować żadnych środków psychofarmakologicznych.

Dokładna data rozpoczęcia badania nie jest jeszcze znana, wiadomo jednak, że potrwa ono przez okres czterech lat i w tym czasie osoby wybrane do eksperymentu będą mogły legalnie spożywać cannabisu w swoich domach.

Niezbędna do tego marihuana będzie dostępna dla nich w specjalnie do tego wyznaczonych aptekach i w cenie orientującej się cenom na czarnym rynku. Nie ma jednak nic za darmo i koszta swojego palenia probanci będą musieli pokrywać samemu. Ma to na celu stworzenia jak najbardziej realistycznych warunków dla przeprowadzanego eksperymentu.

Uczestnicy badania będą mogli nabyć maksymalnie 24 gramy cannabisu na miesiąc. Poziom THC w nabytej w aptece marihuanie ma nie przekraczać 12 procent, a jej hodowla miałaby miejsce w Szwajcarii.

Jedyną przeszkodą w rozpoczęciu badania jest brak zezwolenia ze strony Urzędu Zdrowia (Bundesamt für Gesundheit (BAG)). Decyzja oczekiwana jest w najbliższych miesiącach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.