Badanie: Osoby Cierpiące Na Depresję Są Bardziej Skłonne Do Używania Konopi Indyjskich

Niedawno opublikowane badanie, które trwało przez okres 12 lat, sugeruje, że osoby cierpiące na depresje być może dwa razy częściej używają konopi indyjskich w celach rekreacyjnych.

Badania przeprowadzone przez naukowców z uniwersytetów Północnej Karoliny i Nowego Jorku wykazały, że w 2017 roku około 19 procent osób z depresją użyło konopi indyjskich w celach rekreacyjnych, w porównaniu wśród osób bez depresji liczba ta wynosi 8,7 procent.

Badaniami w latach 2005-2017 objęto prawie 729 tysięcy osób w wieku 12 lat i starszych. W 2005 roku około 10,2% osób z depresjamii używało konopi indyjskich. W porównaniu z 5,7 procentami, którzy używali marihuany, ale nie mieli depresji.

Mniej Przygnębieni Ludzie Uważają Marihuanę Za Ryzykowną

W badaniu trwającym 12 lat odsetek osób z depresją, które uznały używanie konopi indyjskich za ryzykowne, zmniejszył się z 41% do 17%. W porównaniu ze spadkiem z 52% do 33% wśród osób bez depresji.

Renee Goodwin z Uniwersytetu Columbia, główna autorka badania, wyjaśniła, że osoby z depresją, które dostrzegają niewielkie ryzyko związane z używaniem marihuany lub nie dostrzegają go wcale, mają znacznie większe rozpowszechnienie niż te, które dostrzegają większe ryzyko związane ze spożywaniem.

„Uważa się, że zażywanie narkotyków jest formą samo-leczenia się na depresję”, powiedziała Goodwin.

Ponadto osoby cierpiące na depresję między 18 a 25 rokiem życia wykazywały wskaźniki spożywania konopi indyjskich na poziomie prawie 30%.

Konopie Indyjskie w Leczeniu Depresji

Autorka badania Renee Goodwin wyjaśniła dalej, że nie ma dowodów na to, że używanie konopi indyjskich w celach rekreacyjnych łagodzi objawy depresji, z wyjątkiem działania tymczasowego.

Istnieją raczej dane sugerujące, że rekreacyjne używanie konopi indyjskich może zaostrzyć lub przedłużyć depresję. Ponadto stwierdziła, że pacjenci poddawani leczeniu/wyleczeniu z depresji powinni unikać używania konopi indyjskich w celach rekreacyjnych.

Krytyka

Celem badania nie było zbadanie, czy lub w jaki sposób depresja może wpływać na częstotliwość używania konopi indyjskich w celach rekreacyjnych. Ponadto w badaniu nie uwzględniono wpływu, jaki legalizacja konopi indyjskich miała na opinię publiczną przez 12 lat. Podobnie nie poruszono tematu marihuany jako leku na depresję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.