Cannabis na receptę przy bólach miesiączkowych

Pewna pani polityk w New York State chce wesprzeć kobiety podczas miesiączki w dość nietypowy sposób – cannabisem. To nie pierwszy raz, kiedy to pani polityk należąca do izby lekarskiej NY State, Linda Rosenthal, wstawia się za zdrowiem kobiet. Demokratka osiągnęła już zniesienie opodatkowania na tampony oraz podpaski oraz bezpłatną dostępność artykułów higienicznych w szkołach oraz więzieniach.

Teraz Linda Rosenthal zainicjowała nowy projekt, dzięki któremu bolesne miesiączkowanie zostanie wpisane na listę chorób, z powodu których w NY State pacjenci otrzymują pozwolenie na medyczną marihuanę. Dysmenorrhea, bo tak fachowo nazywa się ta przypadłość to forma silnych bóli miesiączkowych, które sprawiają, że niektóre kobiety nie są w stanie normalnie funkcjonować w codziennym życiu. Dochodzi u nich do silnych bóli oraz skurczy w okolicy podbrzusza, głowy, pleców, ponadto kobiety cierpią na nudności, wymioty, rozwolnienie oraz zaburzenia krążenia, przeciwko którym zwykłe środki przeciwbólowe nie działają. Niektóre kobiety cierpią na takie dolegliwości co miesiąc, inne raz na jakiś czas.

Rosenthal powiedziała dla gazety Newsweek: „Dotychczas to mężczyźni, którzy rządzili a tematy, które dotyczą kobiet były ignorowane, ponieważ nie tkwią one w świadomości mężczyzn.“

Przeciwko jej wnioskowi dwóch męskich (republikańskich) polityków zgłosiło sprzeciw. Jednak Rosenthal jest pewna, że senat i demokratyczny Gubernator Andrew Cuomo wykażą się większym zrozumieniem dla faktu, że medyczna marihuana przy skurczach ma lepsze działanie niż większość tabletek. Takie przeciwności musi pokonać wniosek Rosenthal, zanim mieszkanki NY State swoje dolegliwości miesiączkowe będą mogły oficjalnie zwalczać cannabisem.

Osobą, która osobiście doradzała Rosenthal była aktorka Whoopi Goldberg. W 2016 roku wprowadziła ona na rynek własną linie medycznych produktów cannabisowych, które zostały stworzone specjalnie z myślą o bólach podbrzusza i zawierają zarówno THC jak i CBD. Goldberg dziwiła się, że w właściwie zdominowanej przez kobiety branży cannabisowej jeszcze nie wydarzyło się zbyt wiele. „Miesiączka ma wpływ na nasze życie i naszą produktywność. Musimy o tym mówić.“, oznajmiła Whoopi Goldberg w magazynie Rolling Stone – i to, że w międzyczasie jako trzykrotna babcia może wreszcie żyć bez tamponów 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.