Dużo Nawozu to Duże Plony, Czy Może Ich Śmierć?

Jeśli używamy relatywnie dużych doniczek, albo jeśli wyparowywanie wody następuje dosyć szybko, nawet przy hydroponice, to należy raczej oszczędnie używać nawozu. Jeśli natomiast używamy mniejszych doniczek, a wyparowywanie wody jest mniejsze, to możemy dodać nieco więcej nawozu. Należy jednak samemu dostosować się do danej sytuacji.

W okresie przed kwitnieniem zaleca się nawożenie dobrymi markami nawozów, jednym ml nawozu na litr wody, albo z poziomem EC 1,2 – 1,4.

Podczas kwitnienia należy nawozić znacznie więcej. Od 3-5ml na litr wody albo poziom EC 1,6 – 2,4.

Zarówno w czasie porostu, jak i podczas kwitnienia można dodatkowo podawać nawóz na wzrost albo seria nawożenia, jednak lapidarnie. Najpóźniej od widocznego kwitnienia należy zmienić nawóz na taki na kwitnienie, a jego lekki nadmiar też nie zaszkodzi. Należy brać pod uwagę dawki i wartości producenta, ale przy koncentratach mniej zawsze znaczy więcej.

Producenci specjalnie podają większe dawki do rozcieńczania, aby szybciej skończył się nawóz i aby częściej go kupować – czyli czysty zysk dla producenta. Dla nas może to oznaczać starty, bo możemy zniszczyć nasze rośliny.

Najlepiej jest jednak samemu dopasować nawożenie do swoich roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.