Medyczna marihuana na Jamajce

Jamajka i Marihuana – dla wielu to połączenie jest oczywiste, ale na tej wyspie istnieje również mała część populacji, która raczej z niechęcią jest nastawiona do cannabisu. Aż trudno to sobie wyobrazić, a jednak… Sytuacja prawna między innymi z tego powodu nie przewidywała na Jamajce żadnych legalnych produktów z marihuany – do teraz.

Medyczna marihuana na Jamajce, haszysz.info

Jak się dowiedzieliśmy na Jamajce właśnie otworzono pierwszą placówkę, gdzie będzie wydawany cannabis. Jak podaje „Jamaican Observer“ od teraz pod nazwami Kaya Farms, Kaya Herbhouse, Kaya Spa, Kaya Cafe i Kaya Tours będą oferowane różne usługi. Ceremonii otwarcia towarzyszyły takie sławy reggae jak na przykład Toots & The Maytals, Ky-mani Marley, Keznamdi czy Jah 9.

„To była bardzo żmudna podróż dla wszystkich, którzy brali udział w spełnieniu tego marzenia. Nie możemy zapomnieć podziękować Indianom, którzy przywieźli tutaj ze sobą tą roślinę, Rastafarianom, którzy zawsze o nią walczyli, Uniwersytecie Technicznemu jak i również urzędnikom państwowym obydwu stron, którzy pomogli w przebrnięciu przez tą ścieżkę. Jest to bardzo ekscytujący krok, ponieważ jestem pewny, że możemy zbudować przemysł równy temu w Kanadzie, Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych“, powiedział przewodniczący – z ciekawym tytułem „Chief Ganja Officer“ – Balram Vaswani.

Przepisy „Cannabis Licensing Authority“ zezwalają na natychmiastową sprzedaż oraz użytek marihuany w ograniczonych ilościach i z konkretnych powodów, zgodnie z pisemnym zaleceniem oraz receptą zarejestrowanego lekarza.

Mała ciekawostka: pierwszą od stu lat legalną klientką zakupującą cannabis na Wyspach Karaibskich była Gloria Palomino, która zakupiła paczkę tabletek cannabisowych, dzięki którym łagodziła swoje bóle spowodowane jej chorobą – toczeniem rumieniowatym układowym, na który cierpi między innymi piosenkarka i aktorka Selena Gomez.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.