Ponad 700 kilo: spedytorzy szmuglowali zioło w firmowych samochodach

To oczywiste, że wielu ludzi w dzisiejszych czasach oprócz stałej pracy dorabia sobie jeszcze po godzinach…

Tak też było w przypadku grupy kierowców pewnej firmy transportowej, którzy za pośrednictwem swoich firmowych samochodów ciężarowych stali się odpowiedzialni za jeden z najbardziej spektakularnych przypadków przemycanie narkotyków ostatnich lat.

Kierowcy zajmowali się przewozem towarów w całej Europie. Jak się okazało w momencie zatrzymania przewozili oni łącznie 375 kilo marihuany i 326 kilo haszyszu. Ponadto policja znalazła łącznie 26 kilo amfetaminy, 49.000 tabletek ecstasy i kilogram MDMA.

Ponadto policja znalazła rekordową liczbę dawek LSD (49.500 sztuk). Jedenastu członków grupy przestępczej pochodzili z różnych krajów i zostali zatrzymani już w styczniu na terenie Niemiec po tym, jak otrzymano wskazówki ze Szwecji. Całą sprawa została dopiero teraz opublikowano.

Niemiecki urząd federalny szacuje wartość znalezionych narkotyków na 9,8 milionów euro, a niemiecki prokurator Thorsten Kahl uważa, że grupa działała na skalę międzynarodową już od 2016 roku i przez ten czas przemycili nawet siedem ton narkotyków przez Europę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.