Wysoko Skoncentrowane Syntetyczne Opioidy

Narkotyki z Czarnego Rynku

Institut für Therapieforschung (Instytut Badań nad Terapiami) w Monachium ostrzega przed wysoko skoncentrowanymi syntetycznymi opioidami, jakie są dostępne na czarnym rynku. Jak stwierdzono, dotychczas doszło do jednego przypadku zatrucia zagrażającego życiu i co najmniej trzech zgonów.

W jednym przypadku była to jasnoniebieska okrągła tabletka. Na jednej stronie w kwadracie było wytłoczone „M”, a na drugiej „30” nad wycięciem. Tabletka została wysłana jako bezpłatna próbka po złożeniu zamówienia w darknecie. Jest to podrobiony lek, sprzedawany pod nazwą handlową Percocet.

Percocet faktycznie zawiera paracetamol i opioid oksykodon. W tym przypadku jednak tabletka zawierała syntetyczny opioid o nazwie etonitazepyn. W innych przypadkach wykryto inne opioidy należące do grupy benzimidazoli.

Substancje należące do grupy benzimidazoli zostały pierwotnie opracowane w celu zapewnienia lepszych i bezpieczniejszych opioidów w leczeniu bólu. Ze względu na wysokie ryzyko zabroniono jednak stosowania tych substancji czynnych i zostały one objęte ustawą o środkach odurzających. Ponadto wszystkie odmiany tej klasy substancji podlegają ustawie o nowych substancjach psychoaktywnych (NpSG).

Zagrażające Życiu Zatrucie Percocetem Jest Uleczalne Naloksonem

Przyjmowanie leku może spowodować zatrucie zagrażające życiu. Skutkiem tego jest duszność, a nawet zatrzymanie oddechu. Jak donosi National Early Warning System (NEWS) według Institut für Therapieforschung (Instytutu Badań nad Terapiami) w Monachium po zażyciu tej substancji zmarły już co najmniej trzy osoby.

Uważa się, że skutecznym antidotum jest znany już nalokson. Powtórne podawanie leku może wymagać większej dawki. Osoby zażywające narkotyki i ich krewni mogą również otrzymać nalokson do spożycia w domu.Wysokoskoncentrowane Syntetyczne Opioidy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.