Cannabis, Alkohol i Sex

Jaki Wpływ Mają Używki Na Życie Seksualne

Badania już niejednokrotnie wykazały, że używanie marihuany wzbogaca życie seksualne.

Wiele różnych badań z przeszłości potwierdziło, że ludzie, którzy palą marihuanę częściej odbywają stosunki seksualne, kobiety osiągają lepsze orgazmy, a nieheteroseksualni mężczyźni lepiej radzą sobie z emocjami. Teraz nowe badanie z Hiszpanii ponownie wykazało, że seks jest przyjemniejszy z marihuaną.

Podniecenie, Intymność i Orgazmy

Uniwersytet w Almerii w Hiszpanii przeprowadził ankietę z udziałem 274 osób, dotyczącą życia seksualnego i zachowań konsumenckich w stosunku do marihuany. W badaniu sprawdzono, w jakim stopniu satysfakcja wzrasta, gdy przed seksem używa się marihuany, alkoholu lub nie używa się żadnych narkotyków.

Wśród respondentów w wieku od 18 do 30 lat okazało się, że uczucie podniecenia, intymności i orgazmów wzrastało, gdy marihuana była używana przed stosunkiem. Nie było tak w przypadku używania marihuany zmieszanej z alkoholem lub w przypadku rezygnacji z używania jakichkolwiek substancji.

O działaniu Marihuany Jako Afrodyzjaku wiadomo jest jednak nie od dziś.

Popyt Na Marihuanę

Lekarz chorób wewnętrznych i prezes Stowarzyszenia Association of Cannabis Specialists, dr Jordan Tishler powiedział publikacji Insider, że jego pacjenci regularnie pytają, w jaki sposób mogliby włączyć konopie do swojego życia seksualnego.

Problemy występujące przed leczeniem obejmują trudności z ogólnym popędem płciowym i pobudzeniem, bólem podczas penetracji, zaburzenia lękowe i zaburzenia stresu pourazowego oraz trudności z osiągnięciem orgazmu.

Większe Podniecenie Dzięki Marihuanie

W hiszpańskim badaniu przeprowadzonym przez Uniwersytet w Almerii udział wzięło 185 kobiet i 89 mężczyzn, którzy używali albo marihuany, albo alkoholu, albo nie używali żadnych substancji. Osoby cierpiące na depresję, używające twardych narkotyków lub cierpiące na inne choroby, takie jak cukrzyca, zostały wykluczone z badania. Tak było w przypadku 24 osób.

Wyniki wyraźnie pokazały, że ludzie, którzy regularnie używali marihuany, zgłaszali lepsze życie seksualne niż ci, którzy nie uciekali się do tego naturalnego leku i środka odurzającego. Kiedy badacze podzielili funkcje seksualne na bardziej szczegółowe kategorie, takie jak pragnienie seksu, fizyczne podniecenie seksualne i orgazmy, odkryli, że osoby używające marihuany zgłaszały większe podniecenie i lepsze orgazmy, ale nie większe pragnienie niż osoby nieużywające.

Podstawy Badań

Każdego z 274 uczestników pytano o wiek, orientację seksualną, poziom wykształcenia, używanie marihuany, a w drugim przypadku alkoholu, a także o sprawność seksualną. Jednakże, ponieważ liczba uczestników była możliwa do opanowania, wyniki są nieco ograniczone. Nie można uogólniać wyników i należy traktować je z pewną dozą ostrożności.

Ponieważ uczestnicy sami się zgłaszali, może się zdarzyć, że wypowiedzi nie były w pełni reprezentatywne dla ich doświadczeń i dlatego wyniki mogą być nieco oszukane. Ponadto, obserwacje dotyczyły tylko krótkiego okresu czasu, dlatego naukowcy mówią o chęci rozszerzenia badań i zbadania wpływu używania marihuany na życie seksualne młodych ludzi w dłuższym okresie czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.