Co To Jest Współrzędna Uprawa i Dlaczego Nadaje Się do Uprawy Konopi Indyjskich?

Ze względu na to, że coraz większa ilość ludzi decyduje się na uprawę marihuany, robi się wszystko, aby znaleźć sposób na maksymalizację plonów i poprawę zdrowia roślin. Jeśli uprawiasz konopie na świeżym powietrzu, dobrą i tanią metodą jest tak zwana uprawa współrzędna.

Wraz z pojawieniem się syntetycznych składników odżywczych i pestycydów, takie podejście do uprawy roślin stało się jeszcze bardziej na topie. Popyt na rośliny uprawiane ekologicznie jest wysoki jak nigdy dotąd, a marihuana nie jest wyjątkiem.

Współrzędna uprawa jest starą metodą rolniczą, która sprawdza się dla każdego rodzaju rolnictwa. Czasami określa się ja jako część permakultury. Jest to metoda, która wykorzystuje – lub naśladuje – zasoby naturalne w celu zapewnienia zrównoważonych zbiorów.

Chodzi o to, że rośliny lepiej funkcjonują w zrównoważonym ekosystemie, gdy jest on stworzony przez różnorodność biologiczną. Dlaczego tak się dzieje? Inne rośliny, które umieszczasz lub sadzisz w pobliżu rośliny konopi indyjskich, mogą jej pomóc, chroniąc ją. Mogą one również poprawić strukturę gleby i korzeni. Ponadto, mogą one albo przyciągać pożyteczne owady albo odstraszać szkodniki.

Przy odrobinie rozplanowania jest to naprawdę łatwe do zrealizowania, a ty zrobisz sobie i swoim roślinom przysługę. Znalezienie odpowiednich roślin towarzyszących nie jest zbyt trudne. Marihuana ma wielu przyjaciół i sojuszników w środowisku naturalnym.

Wspomaganie zdrowotności gleby

Najważniejszą rzeczą jest oczywiście zastanowienie się najpierw, jakie rośliny posadzisz w sąsiedztwie cannabisu. W pierwszej kolejności powinny to być takie rośliny, które wspomagają zdrowie i jakość gleby oraz poprawiają strukturę korzeni. W jaki sposób zapewnić te aspekty przy uprawie marihuany?

Rogatek
Rogatek to roślina o krótkim żywocie z kiściami białych kwiatów, które pojawiają się na wiosnę oraz lato. Rogatek stwarza świetne podłoże.

Rumianek
Rumianek to kolejna pożyteczna roślina, jeśli chodzi o wspomaganie ziemi. Ta mała, krzaczasta roślina używana jest także do parzenia herbaty. Posadzona w sąsiedztwie marihuany nie tylko utrzymuje zdrowotność gleby, ale i też odstrasza takie szkodniki jak komary oraz muchy.

Biała i czerwona koniczyna
Te dwie rośliny należą do grupy najlepszych sąsiadów jeśli chodzi o poprawę jakości gleby. Koniczyna pełni funkcję żywej ściółki i pokrywa otwarte przestrzenie między roślinami. Roślina ta pomaga glebie lepiej wchłaniać wodę. W korzeniach koniczyny znajdują się węzły, które pomagają wiązać azot w atmosferze.

Kiedy roślina rozpada się, azot jest uwalniany do gleby. Marihuana zawsze ma zapotrzebowanie na dostępny azot, więc jest to najlepszy i najbardziej biologiczny nawóz na świecie. W rzeczywistości, sadzenie koniczyny może znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie na nawóz handlowy.

Lucerna
Lucerna to głęboko zakorzeniona roślina wieloletnia, która również pomaga wiązać azot w glebie. Pomaga również glebie w gromadzeniu żelaza, magnezu, fosforu i potasu. Wszystkie pięć minerałów to to, czego pragnie każdy organiczny ogrodnik. Ponadto roślina ta wspomaga wzrost mniszka lekarskiego. Jest to również głęboko zakorzeniona roślina, która rozluźnia glebę i tym samym poprawia wchłanianie wody.

Rośliny, które przyciągają odpowiednich gości

Istnieje wiele różnych opcji roślin sąsiadujących marihuanie, które przyciągają tylko odpowiednie owady do ogrodu. Na przykład słoneczniki przyciągają wiele zapylaczy dzięki swoim bujnym, jasnym i samozapylającym się kwiatom. Słoneczniki odstraszają również szkodliwe owady, takie jak mszyce.

Krwawnik
Krwawnik również świetnie się w tym sprawdza i jest bardzo dobrą rośliną sąsiadującą. Jeśli zasadzisz ją w pobliżu swojej marihuany, to wspomoże ona produkcję olejków eterycznych. Przyciąga również pożyteczne owady, takie jak biedronki, muchy i osy, trzymając je z dala od roślin konopi indyjskich.

Melisa cytrynowa
Ta energiczna roślina, która często jest głównym towarem w aptekach ekologicznych, otoczy Twoje rośliny liśćmi w kształcie serca, o zapachu cytryny. Melisa cytrynowa pomaga trzymać z dala od roślin komary i muchy, podczas gdy wabi pszczoły i inne zapylacze do ogrodu.

Rośliny, które ochronią rośliny marihuany

Oczywiście istnieją również i takie rośliny, które trzymają z dala od marihuany jej naturalnych wrogów, czyli szkodniki. Dzieje się tak dzięki im zapachowi oraz smakowi, bądź też inną naturalną ochronę.

Koper
Rośliny takie jak koper są idealne do tych celów. Roślina ta nie tylko odstrasza mszyce, jesionszarą mrówkę i roztocza, ale nawet przyciąga inne szkodliwe owady i zwabia je z dala od roślin konopi indyjskich. Na przykład gąsienice jaskółczo-ogoniastego motyla preferują koper, a nie marihuanę.

Kolendra
Kolendra to kolejna cenna część biologicznego arsenału. Kolendra jest popularną przyprawą i można ją znaleźć w kuchniach na całym świecie. Roślina ta nie tylko sama w sobie zatrzymuje wiele szkodników ogrodowych, ale herbata z jej rozdrobnionych nasion może być nawet rozpylana na inne rośliny jako naturalny pestycyd. Co lepsze, kolendra przyciąga muchy gąsienicowe, muchy poduszkowe i osy. Te owady działają jako rodzaj linii obrony, która jeszcze lepiej odpiera inne latające szkodniki.

Mięta pieprzowa
Mięta pieprzowa to kolejna „śmierdząca” roślina, która wspaniale sprawdza się jako ochronny towarzysz. Dla tych, którzy chcą ukryć swoją plantację, mięta jest pomocna w ukryciu zapachu marihuany. Mięta pieprzowa chroni również przed szkodnikami, takimi jak myszy, mrówki, pchły, mszyce i pchły chrząszcze.

Nagietek
Jeśli szukasz towarzysza, który będzie nieco bardziej przyciągał wzrok i jest bardziej kolorowy, to nagietek musi znaleźć się na Twojej liście. Nagietek nie tylko wprowadza do ogrodu piękną pomarańczę, ale również odstrasza złośliwe owady. Żuki, karłowate pikady i szkodliwe nicienie będą się trzymać z daleka. Nagietki wzmacniają też odporność innych roślin, jakie rosną wokół nich. Korzenie samej rośliny wytwarzają silny, naturalny środek owadobójczy, który można jeszcze znaleźć w glebie po latach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © haszysz.info - Blog Haszysz to newsy i informacje o marihuanie.